מאמרים

הכירו את בעלת הצימר בצל האלה מזל שושן

מזל שושן בצל האלה

מזל שושן היא ילידת צפת שבגליל, וגדלה ברובע האמנים שבצפת. בשנת 1978 התגבשה קבוצה לעליה לישוב החדש כחל שבגליל, במסגרת הקמת המצפים ובמטרתו של אריק שרון ז”ל – יהוד הגליל. מזל בחרה לעלות עם הקבוצה והיתה אחת ממקימי מושב כחל שבשערי הגליל העליון, הישוב הראשון בכניסה לגליל העליון. כחל נוסד כישוב חקלאי והיום גם קהילתי.

אחרי שנים רבות בתחום החינוך ולקראת יציאתה לפנסיה, החלה מזל, בבניית חלומה והפיכתו למציאות. הקמת מתחם צימרים יוקרתי וייחודי. שילוב של אהבת הטבע, אמנות העיצוב, הגינון, אמנות הציור והאהבה האין סופית לעיצוב עם הסגנון הווינטגי’ של פעם, כל אלו יחד הביאו להקמת מתחם צימרים, בצל האלה כפי שהוא היום.

מתחם ייחודי, פסטורלי ומעוצב עד הפרט האחרון. המתחם תוכנן בקפדנות, עם שילוב של מוטיבים ישנים וחדשים, כל האלמנטים הנדרשים לחוויית אירוח מושלמת, וכל זה עם המון באהבה לאירוח ולהכנסת אורחים.

מזל שינקה כבר בילדותה את מהות האירוח, מעצם היות העיר צפת עיר הקיט הבולטת ביותר בארץ בזמנו בזמנים בהם האירוח היה אירוח אותנטי, היתה שותפה בבית הוריה למפגש עם האורחים הרבים והמשיכה עם המסורת המשפחתית.

מזל שושן היא ציירת, קירות ביתה וקירות הסוויטות במתחם הצימרים הם למעשה הגלריה שלה. על כל קיר במתחם תוכלו להתרשם מיצירותיה שמושפעות לרב מהיופי האנושי, זוגיות והצבעוניות של הטבע (לצפייה בגלריית הציורים).

הגינה במתחם גדולה ומטופחת המכילה עצי פרי מזנים שונים, צמחי תבלין, שיחים, פרחים, שכולם גדלים באופן טבעי ואורגני, וכמובן הורדים מזן כלאי תה במגוון רב של צבעים שבעונת פריחתם מפיצים ריחות משכרים. כל אלו משתלבים מצויין עם רחשי הזרימה המרגיעה של מפלי המים המצויים במתחם.

מזל שושן בצל האלההדגש במתחם הצימרים מקביל לאופיה של המארחת, בצל האלה הינו צימר בצפון אשר כל מרכיב בחוויית האורח חייב להיות מושלם! הניקיון, הסדר, הגינה המטופחת הבריכה, ארוחת הבוקר המוגשת במרפסת ארוחות הבוקר, העוגות המוגשות בסוויטות, כל אלו הן ממאפיה וממעשי ידיה של מזל. כמו במתחם הסוויטות, לשילוב של החוויה החושית הכוללת ראיה, שמיעה, מישוש וריח מצטרפת בארוחת הבוקר גם חוויית הטעם – מזל מגישה מגוון של טעמים מיוחדים.

מתחם הצימרים בצל האלה הוא בין הצימרים המצליחים בישראל ובין הבודדים שעומד על דירוג הפנטסטי באתר הפופולרי בעולם Booking.com  בדירוג 9.9 מתוך 10, ההסבר לדירוג הגבוה הוא שהכל נעשה עם המון כבוד ואהבה מצד מזל שושן למקום, לטבע ולחוויית האירוח.

כתבה שנכתבה על סוויטות בצל האלה ועל מזל שושן:

מזל שושן כתבה